Instalacje Gazowe i LPG Bolesławiec i Lubań

Przeglądy instalacji gazowych: Bolesławiec, Lubań

Wykonujemy profesjonalne przeglądy instalacji gazowych na terenie miejscowości Bolesławiec, Lubań oraz w najbliższych okolicach. Pracownicy firmy Marbud posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia do przeprowadzania oficjalnych, okresowych przeglądów instalacji gazowych w budynkach. Przeprowadzone przez nas kompleksowe przeglądy instalacji gazowych potwierdzamy wystawieniem formalnego protokołu.

Okresowe przeglądy instalacji gazowych – nie tylko powinność, ale i obowiązek

Każdy, kto posiada instalację gazową, wie, że cykliczne sprawdzenie jej stanu technicznego to absolutna konieczność, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo codziennego korzystania z urządzeń gazowych. Jednak nie wszyscy – zwłaszcza mieszkańcy domów wolnostojących – wiedzą, że okresowe przeglądy instalacji gazowych (min. 1 x rok) należą do obowiązków właścicieli/zarządców budynków określonych przepisami prawa. Wymóg ten nakłada art. 62 ust. 1 Ustawy „Prawo Budowlane” z dnia 7 lipca 1994 r. z późn. zm i dotyczy wszystkich, bez wyjątku, budynków z zamontowaną instalacją gazową, również domów jednorodzinnych, a nawet budynków zabudowy zagrodowej. O ile w spółdzielniach mieszkaniowych ciąży on na administratorach budynków, o tyle w przypadku domów jednorodzinnych spada na właściciela nieruchomości. Przeglądy instalacji gazowych to zatem nie tylko zdroworozsądkowa powinność, ale i obowiązek prawny, a ich brak grozi odpowiedzialnością prawną, a co gorsza – możliwą utratą zdrowia lub życia.

Okresowe przeglądy instalacji gazowych – Bolesławiec, Lubań. Zakres prac

Oferujemy Państwu profesjonalne okresowe przeglądy instalacji gazowych. Korzystamy tylko ze sprawdzonych urządzeń posiadających odpowiednie atesty, dzięki czemu gwarantujemy dokładność i pewność wyników naszych przeglądów. Przeprowadzane przez nas przeglądy instalacji gazowych obejmują kontrolę m.in.:

  • pionów/poziomów gazowych
  • szczelności przewodów
  • szczelności na połączeniach z elementami instalacji (urządzenia, armatura, gazomierze)
  • stężenia gazu
  • zaworów, kurków
  • stanu gazomierza
  • szczelności urządzeń gazowych.

Warto wspomnieć, że dopiero regularne przeglądy instalacji gazowych w połączeniu ze sprawdzeniem stanu kanałów wentylacyjnych, spalinowych oraz przewodów mogą dać pełną gwarancję bezpiecznego korzystania z urządzeń podpiętych do instalacji gazowej. Dzięki skorzystaniu z naszych usług, mają Państwo pewność, że okresowe przeglądy instalacji gazowej przeprowadzane są zgodnie z obowiązującymi normami, a wszystkie ewentualne nieprawidłowości w Państwa instalacji gazowej zostaną natychmiast wykryte i wyeliminowane przez naszych fachowców tak szybko, jak to tylko możliwe.